هتل:

خطر آلودگی در هتل
احتمال وجود ویروس بیماریزا در اتاق هتلها

آیا ماندن در هتل در زمان شیوع کرونا کار درستی است؟۲۰۲۱

 قبل از رزرو هتل به چه نکاتی توجه کنیم

بعد از سه ماه ماندن در خانه، اکنون مردم کم کم شروع به بیرون آمدن کرده اند. محدودیتها سبکتر شده. و به دنبال آن مکانهای عمومی و بعضی از وسایط نقلیه عمومی با الزام به رعایت اصول احتیاطی. بتدریج خدمات رسانی خود را آغاز کرده‌اند. همچنین مردم سفرهای خود به دیگر شهرها را برای کار یا اهداف دیگر از سر گرفته‌اند. و طبیعی است که در چنین شرایطی نگران اقامت در هتلها باشند.

ماندن در هتل تا چه حد امنیت دارد؟

هتل مکان پر رفت و آمدی است. جایی که مردم از شهرهای مختلف برای اقامت وارد آن می‌شوند. در چنین شرایطی احتمال تماس با ویروس بالاتر می‌رود. همانطور که همه می‌دانیم ویروس کرونا از طریق تماس با قطرات تنفسی فرد بیمار گسترش می‌یابد. به همین دلیل رعایت فاصله یک و نیم متری با دیگر افراد اهمیت دارد. ممکن است در داخل اتاق خود بتوانید فاصله ایمن را رعایت کنید. اما وقتی در لابی یا رستوران هتل هستید رعایت فاصله اجتماعی غیرممکن می‌شود. 

موضوع نگران کننده دیگر در مورد هتلها مساله خانه داری هتل است. افراد بسیاری به اتاق شما دسترسی دارند. و احتمال این که عوامل بیماریزا را به داخل اتاق بیاورند زیاد است.

سوماً، مشخص نمی شود که قبل از شما چه کسانی از اتاق استفاده کرده. و آیا بیمار بوده و یا عفونتی داشته اند. این مورد نیز احتمال تماس با ویروس را افزایش می‌دهد.

سلامت شما در دستان خودتان است

از نظر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها بهتر است مردم در خانه بمانند. و از سفرهای غیرضروری اجتناب شود. در صورت الزام به سفر، بیاد داشته باشید که سلامت شما به خودتان بستگی دارد. مسلماً مدیریت هتلها اقدامات لازم برای پاکیزی محیط هتل و اطمینان از سلامت مشتریان را انجام خواهند داد. اما مواردی هم هست که خود شما باید رعایت کنید:

 قبل از رزرو هتل به چه نکاتی توجه کنیم

همیشه ماسک بزنید. و به طور مرتب پس از تماس با نقاط آلوده و قبل از غذا خوردن دستهایتان را شسته و ضدعفونی کنید.

مواد ضدعفونی کننده با خود همراه داشته باشید. به محض ورود به اتاقتان مناطقی را که بیشتر در معرض تماس بوده مانند شیرهای آب و دستگیره در را ضدعفونی کنید.

در بیرون از اتاق هتل برای لمس هرچیزی مانند دکمه های آسانسور دقت کنید. پس از هر تماس دستان خود را ضدعفونی کنید و از تماس دست آلوده با صورت، بینی و دهان خودداری کنید.

فقط یکبار در روز برای تمیز کردن اتاق هتل درخواست دهید. به این ترتیب افراد کمتری وارد اتاق شما می‌شوند.

بجای رفتن به رستوران غذای خود را در اتاقتان بخورید. در این صورت تماس کمتری با افراد دیگر خواهید داشت.

بهتر است کارکنان هتل را در زمان نظافت مشاهده کنید. به این ترتیب متوجه می‌شوید که مدیریت هتل تا چه حد در پیشگیری از پاندمی جدی است.

بجای امتحان هتلهای جدید توصیه می‌شود در هتلی که پیش از این در آن اقامت داشته‌اید و به آن  اعتماد دارید اتاق رزرو کنید.

https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/health-news/is-it-safe-to-stay-in-a-hotel-during-coronavirus-things-you-must-know-before-booking-a-room/articleshow/76528595.cms

فروشگاه آنلاین ندگار

ماسک یکبارمصرف

کاور کفش

ماسک یکبار مصرف: چگونه از ماسک یکبار مصرف استفاده کنیم

پیام بگذارید